Liina Siib „Taevakerad“. (2016). Eesti, 3 min, HD video, dialoogita. Kaader filmist

16. ja 17. novembril toimub kinos Sõprus Tallinna Fotokuu kunstnikufilmide programm „Pooluste koordinaadid“. Kaheosalises programmis linastub kokku 10 filmi kaheksast riigist ning filmide teemadering ulatub intiimsetest perekondlikest suhetest geograafiliste avastusretkede ja telepaatilise kinoni. Filmiprogrammi kureerivad Eesti kunstnik ja filmitegija Piibe Kolka ning New Yorgis tegutsev kriitik ja filmikuraator Genevieve Yue. Esmakordselt toimub programm koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga (PÖFF).

 

Tallinna Fotokuu kunstnikufilmide programmi I osa, „Meid hoidvas kaadris“:

– On see nuga, sellepärast et…, Eitan Efrat ja Sirah Foighel Brutmann, 2022, Belgia, 26 min, HD video, prantsuse ja heebrea keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
– Où En Êtes-Vous, João Pedro Rodrigues? („Kusmaal te sellega olete, João Pedro Rodrigues?“), João Pedro Rodrigues, 2017, Portugal, Prantsusmaa, 21 min, DCP, inglise ja portugali keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
– Tule, koiott, Dani Leventhal ReStack, Sheilah (Wilson) ReStack, 2019, Ameerika Ühendriigid, 8 min, HD video, inglise keeles.
– Taevakerad, Liina Siib, 2016, Eesti, 3 min, HD video, dialoogita.
– Heitlikkuse harjutus, Tõnis Jürgens, 2022, Tšehhi, Eesti, 13 min, DCP, inglise keeles.
– Ühel põllul siin naabruses, Laida Lertxundi ja Ren Ebel, 2023, Hispaania, 18 min, 35 mm, baski, inglise ja hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

 

Tallinna Fotokuu kunstnikufilmide programmi II osa, „Võimalikke vastuseid on kaks“:

 Mõõdustik, Jacqueline Goss ja Jenny Perlin, 2011, Ameerika Ühendriigid, 47 min, 16 mm HD, inglise keeles.
 Uus sõprade linn, Roman Khimei ja Yarema Malashchuk, 2021, Ukraina, 9 min, HD video, ukraina keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
 sarnane pilt, fantastic little splash, 2021, Ukraina, 9 min, HD video, dialoogita.
 KAUGTUNDJA. Goliatus & Carábida (1977–1997), OJOBOCA, 2022, Saksamaa, 36 min, performance, inglise keeles.

 

Teisel linastusõhtul järgneb filmidele vestlus kunstnike ja kuraatoritega. Lisaks toimub 20. novembril algusega kell 17.30 Eesti Kunstiakadeemia suures auditooriumis filmiprogrammi väliskuraatori Genevieve Yue avalik loeng feminismi ja filmi materiaalsuse teemadel.

 

Loe edasi: https://www.fotokuu.ee/programm/kunstnikufilmide-programm