• Tallinna Fotokuu

  Tallinna Fotokuu on rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal, mis võtab lähtepunktiks fotograafia ja kaamerakultuuriga seotud arengud ning keskendub kunsti seostele protsessidega kaasaegses ühiskonnas, majanduses ja poliitikas.

   

  Fotokuu toimub Fotokunstnike Ühenduse (Foku) eestvedamisel koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega (EKKAK).

   

  2017. aasta septembris ja oktoobris toimub Tallinna Fotokuu juba neljandat korda. Selle põhiprogrammis on 2 rahvusvahelist näitust Tallinna Kunstihoones ja EKKMis. Lisaks toimuvad põhiprogrammis väiksemad näitused galeriides ning mitmed lühiajalised sündmused ajutistes projektiruumides ja väljapanekud kunstnike stuudiotes. Tallinna Fotokuu 2017 raames toimub järgmisel aastal ka kaheksas Eesti Fotokunstimess.
  Tallinna kunstigaleriides ja projektiruumides toimuvad biennaali satelliitüritused ja – näitused, programmile lisandub sisukas haridusprogramm.

   

  www.fotokuu.ee

  www.fotokuu.ee/2015

  www.fotokuu.ee/2013

  www.fotokuu.ee/2011

 • Eesti Fotokunstimess

  Eesti Fotokunstimess on esimene ja ainus kunstimess Eestis. See on toimunud igal sügisel aastast 2010, igal paaritul aastal Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali programmi osana. Messi eesmärk on tutvustada publikule Eesti parimate fotokunstnike uudset loomingut ja jagada teavet fotokunsti kogumise võimaluste kohta, et huvi korral alustada või täiendada oma isiklikku kunstikogu. Lisaks on olnud kaasatud kunstnikud Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Leedust.

   

  Fotokunstimessi raames korraldatakse kunstnike vestlusi, ümarlaudu, loenguid ja töötubasid ning eksponeerimisele tulevad ka kunstnike raamatud.

   

  Fotokunstimess toimub Fotokunstnike Ühenduse (Foku) eestvedamisel ning koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

   

  www.fotokuu.ee/2016

  www.2014.fotokuu.ee

  www.fotokuu.ee/2012/

 • Poppositions kunstimess 2017
  Paul Kuimet, "Exposure", film still, 2016

  20.–23.04.2017

   

  Kuimeti projekt suunab vaataja tähelepanu maailmale, kus olime harjunud jälgima loodusjõude, mille abil saime ennustada, lausa spekuleerida selle üle, mis meid järgmiseks ees ootab. Kunstnik näitab meile kaasaegset olukorda, mida kirjeldavad pidev välja valgustamine ning sisse suumimine, seda veelgi intensiivsemalt nendes keerulistes oludes, millega järjepidevalt kohanema peame.

   

  Kuimet traageldab esteetiliste vahendite abil kokku kahes teoses näidatava – modernistliku arhitektuuri (Rahandusministeeriumi endise hoone) lammutamise ning eelmodernse (ja eel-kapitalistliku) objekti – sidudes näituse aja ja ajastute kihistused üheks installatiivseks tervikuks.

   

  Kuimeti osalus Poppositions’i messil on võimalik tänu koostööle Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumiga ning Lugemiku kirjastusega.
  Poppositions on Euroopa alternatiivsetest kunstimessidest üks eesrindlikumaid, tutvustades väikeseid, mitte ainult müügile keskenduvaid galeriisid ja olles seega platvormiks värsketele kunstnikupositsioonidele. Poppositions toimub Brüsselis samal ajal nii ühe Euroopa olulisima kunstimessi Art Brussels’iga kui ka mitmete teiste suurte messidega tagades ka alternatiivsele väikemessile suured külastajanumbrid. Foku projekt valiti Poppositionsile osalema avaliku konkursi käigus, rahvusvahelise žürii valiku tulemusena.

   

  Käesoleva aasta Poppositions, pealkirjaga “Don’t Agonize, Organize!”, püüab kunstilise juhi Niekolaas Johannes Lekkerkerki käe all omalt poolt kõnetada keerulisi poliitilisi olusid, mida tänapäeval kogeme mastaapsel skaalal.

   

  www.paulkuimet.ee
  www.poppositions.com

 • ArtVilnius kunstimess 2017
  Anna-Stina Treumund, MacGyver’i kolmnurk, 2015. Kunstniku loal

  8.–11.06.2017

   

  Eesti Fotokunstnike Ühendus Foku osaleb Tanja Muravskaja ja varalahkunud Anna-Stina Treumundi teostega Leedu pealinnas toimuval kunstimessil ArtVilnius.

  ArtVilniusel esitletav projekt lähtub kuulekuse, distsipliini ning viisakuse mõistetest, vaadeldes seaduskuulekuse ning peenekombelise käitumise tähtsust loomupärase ning loodusliku ees. Oma töödes adresseerib Tanja Muravskaja identiteedi ja rahvusluse temaatikat. Fotoseerias “Eesti rass” keskendub ta ühele rahvusluse kui ideoloogia alustalale – rassile. Anna-Stina Treumund uurib piiranguid, mis on seatud naise sotsiaalsele, psühholoogilisele ja seksuaalsele elule. Treumund kasutab mitmete tähendustega laetud motiive ja materjale, mis peegeldavad BDSM kultuuri läbi kväär-teooria filtri.

   

  ArtVilnius on ainus kunstimess Leedus ning suurim omataoline Ida-Euroopas. ArtVilnius alustas 2009. aastal, kui oli ka toonase kultuuripealinna programmi üks suuremaid sündmusi. ArtVilnius toimub igal aastal 12 000 m² suuruses LITEXPO messikeskuses ning seda külastab 20 000 huvilist.

   

  www.tanjamuravskaja.com
  www.annastinatreumund.com

  www.artvilnius.com

 • Kaasaegse Foto Kiirkursus 2018
  Kiirkursus 2017, stuudiovisiit ja Silent Disco töötuba Laura Kuuse ateljees ARSi majas.

  17. aprill – 17. mai 2018

  T ja N kell 17:30–20:30

   

  Kaasaegse foto kiirkursus on ettevalmistuskursus õpinguteks Eesti Kunstiakadeemia fotograafia erialal. Kursuse eesmärgiks on suunata osalejaid mõtlema fotograafiast kui kunstivormist laiemalt ja kriitiliselt.

   

  Kursuse jooksul arendab iga osaleja välja tervikliku fotoseeria, mis lähtub tema kui kunstniku taotlustest. Lisaks loomingulise fotoseeria väljaarendamisele loetakse teemakohaseid teoreetilisi tekste, et mõtestada fotomeediumit tänapäeva visuaalkultuuri kontekstis; tutvustatakse kaasaegseid fotokunstipraktikaid, külastatakse kunstnike stuudioid ja näituseid ning korraldatakse kunstnikevestlusi. Kursuse läbinud osaleja omab ettekujutust sisseastumiskatsete ülesannetest, fotoosakonna õppemeetoditest ja kaasaegse kunsti praktikast Eestis.

   

  Kiirkursus sai alguse õpingute käigus väljaarendatud sotsiaalsest kunstiprojektist ning toimub alates 2015. aastast. Seda viivad läbi fotoosakonna vilistlased ja EKA õppejõud Mari Armei ja Fidelia Randmäe.

  Alates 2018. aastast on Kaasaegse foto kiirkursus EKA fotoosakonna ja FOKU koostööprojekt.

   

  Lisainfo: fotokursus@artun.ee


Kontakt