Paul Kuimet 'What It Is To Be What You Are Not 6' (2022) (vasakul), Birgit Püve „Võitja I” (2016) (paremal)

Neljapäeval, 25. mail kell 17.30 toimub fotomuuseumis Fotografiska Tallinn Eesti Fotokunstnike Ühenduse (FOKU) uue veebimüügi keskkonna esitlus ning Eesti kaasaegsele fotokunstile pühendatud väljapaneku avamine.

 

Näitusel osalevad kunstnikud:
Hedi Jaansoo, Cloe Jancis, Eve Kiiler, Mari-Leen Kiipli, Karel Koplimets, Paul Kuimet, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Birgit Püve, Silvia Sosaar ja Ruudu Ulas

 

Kuraator: Kaisa Maasik
Graafiline disain: Anna Kaarma

 

Fotografiska Tallinn kaasasutaja ja näituste juht Maarja Loorents: „Meil on väga hea meel, et koostöös Eesti Fotokunstnike Ühendusega saame sel suvel oma majas eksponeerida üle 10 Eesti kaasaegse kunstniku loomingut ning toetada kvaliteetse fotograafia jõudmist meie inimeste kodudesse. Aeg on ammu seal, et hakkaksime soetama kohalike kunstnike teoseid ja foto meediumina on selleks parim. Igal aastal toob Fotografiska Tallinn publikuni rahvusvaheliste näituste kõrval ka kohalike kunstnike loomingut – see on oluline missioon, mille osakaalu tahame tulevikus veelgi kasvatada.“

 

Lisaks väljapandud teostele on veebis müügiks üleval ka laiem valik FOKU kunstnike loomingut. Tutvu FOKU kunstnike teostega siin: www.foku.ee/osta-kunsti. Huvi korral võta ühendust.

 

Väljapanek “FOKU esitleb: valik Eesti kaasaegset fotokunsti” Fotografiska Tallinn kohviku ja restorani aladel on avatud 19. maist 6. septembrini, 2023.

 

Meediakajastused:

Maarja Loorentsi suvised näitusesoovitused: helikunst ja uus muuseum. – Terevisioon 20.06.2023

Mildeberg, Saara. Fotospurt: udused lained* – Müürileht nr 130, juuni 2023

Galerii. Fotografiskas avati Eesti kaasaegse fotokunsti näitus. – Postimees 26.05.2023