Katerina Kouzmitcheva, photo from the series 'My Hut Is On The Edge' (2021–2023)

Tallinna Fotokuu kuulutas välja avaliku linnaruumi fotoprojekti võidutöö, milleks osutus Poolas tegutseva Valgevene fotograafi Katerina Kouzmitcheva projekt “My Hut is on the Edge”. Kokku laekus konkursile 53 projekti 28 erinevast riigist. Tallinna Fotokuu juhi ja Fotokunstnike Ühenduse (FOKU) juhatuse liikme Kulla Laasi sõnul oli tänavuse konkursi rahvusvahelisus nii meeldivaks üllatuseks kui seniseks rekordiks. Võiduprojekti eristas Laasi sõnul teistest töödest eelkõige selle tavatu toimumiskoht, avastuslik visuaalne vorm ja ühiskonnakriitIline sisu, mis kutsub ühistranspordis reisijaid mõtteharjutusele empaatia teemal.

 

Katerina Kouzmitcheva linnaruumi installatsioon “My Hut is on the Edge” keskpunktis on ühiskonna kasvav ükskõiksus ja selle mõjud. Fotograaf toob esile, kuidas tänapäeva inimesed eiravad sageli enda ümber toimuvaid sotsiaalseid ja poliitilisi probleeme, olgu selle põhjuseks hirm, teadmatus või õpitud abitus.
Võiduprojekt leiab aset kahes Tallinna trammis ning selle eesmärk on rõhutada empaatia olulisust ja rolli kogukonna arengus ning sallivuse edendamises. Installatsiooni kaudu soovib Kouzmitcheva kutsuda publikut istuma sümboolselt kellegi teise toolile, püüdes mõista, mis kujundab ühiskonnas inimeste hoiakuid ja tegevusi. Katerina Kouzmitcheva linnaruumi installatsioon “My Hut is on the Edge” toimub Tallinna Fotokuu raames Tallinna trammides Eri Klas ja Anne Veski. Installatsioon on nähtav 15. oktoobrist kuni 26. novembrini ühistranspordi sõiduaegadel.

 

Loe rohkem siit.